^Nahoru

Translator

Přihlášení

TOPlist

Standard Plemene

Země původu (patronát):

 

Thaisko, Japonsko

Klasifikace FCI:

 

Skupina 5: Špicové a primitivní plemena

 

 

Sekce 7: primitivní typy k loveckému užití, bez pracovních zkoušek.

Celkový vzhled:

 

Krátkosrstý středně velký pes, jehož srst tvoří podél hřbetu Ridge (hřeben). Jeho tělesná délka je o něco větší než kohoutková výška. Dobře vyvinuté tělo, jehož anatomickou stavbu ve vhodné využít.

Důležité proporce:

 

 

Tělesná délka : kohoutková výška

 

11:10

Hloubka hrudníku : kohoutková výška

 

5:10

Délka čenich. partie : délka hlavy

 

2:3

Charakteristika chování a povahy:

 

odolný, živý a čilý, se znamenitými skokanskými schopnostmi.

Hlava:

 

Ploché temeno hlavy spadá v mírném sklonu k dobře vyznačeném stopu. Čenich má klínovitý tvar, psi s plavou barvou osrstění mají černou masku. Nosní houba je černé barvy, nebo odpovídá barvě pigmentu. Horní část čelisti je dostatečně široká, dolní část je silná. Na jazyku se může vyskytovat různé množství černých skvrn. Bílé a silné zuby tvoří nůžkový skus. Středně velké oči mandlového tvaru jsou v barvě hnědé, u modrého nebo stříbrného osrstění jsou přípustné oči jantarově zbarvené. Uši jsou posazené oboustranně na vrchu hlavy, stojí mírně od sebe, jsou dopředu nakloněné, ve tvaru trojúhelníku. Nekupírují se.

Tělo:

 

Silný hřbet, stejně jako silná a široká bedra. Hrudník je dost hluboký, dosahující až k loktům, hrudní koš dobře formovaný ale ne ve tvaru sudu. Břicho je vtáhlé. Krk je silný a svalnatý, hlava vysoko nasazená.

Ocas:

 

u kořene silný, ke špičce se postupně zužuje, špička dosahuje k patním hrbolům, je nesen kolmě vzhůru nebo srpovitě zahnutý. Nemá zlom.

Končetiny:

 

Přední končetiny mají rovná předloktí. Hlezna zadních končetin jsou dobře vyvinutá, kolena dobře úhlená, silné patní klouby. Drápy nejlépe černé, přípustné jsou světlé až nahnědlé.

Pohyb:

 

prostorný krok. Stopa tvoří dvě paralelní přímé linie. Z pohledu zepředu se pohybují přední části v přímé linii sem a tam, takže ramenní, loketní a klouby předního chodidla leží přibližně v linii. Z pohledu zezadu leží kolenní a patní klouby přibližně v linii.

Osrstění:

 

Srst je krátká a hladká. Typickým znakem je ridge (hřeben) na hřbetě a bedrech. Je ze srsti, která v zbývajícím osrstění roste v protisměru, zatímco okolní srst roste normálně. Ridge má různé formy, ale musí být vždy symetrický. Kůže je hebká a jemná, napjatá.

Velikost:

 

ideální kohoutková výška pro psy: 56 – 61 cm,

 

 

feny: 51 – 56 cm

 

 

Tolerance je 2,5 cm.

Vady:

 

každé odchýlení od výše uvedených bodů je považováno za vadu, nicméně hodnocení musí být v přesném poměru k stupni vady.

Vylučovací vady:

 

psi bez ridge, sdlouhá srst

Barvy:

 

Modrá(stříbrná),černá,červená (světlá až tmavá) a isabell.

Zvláštnosti:

 

Zvláštnosti u Thajských ridgebacku je jejich flekatý modrý jazyk viz foto.